Domeq

FAQ

Smlouvy a ceny

Jak dlouho je smlouva o nájmu?

Minimální délka smlouvy o ubytování je 1 kalendářní měsíc. Dlouhodobé smlouvy jsou také možné.

Mohu získat krátkodobou smlouvu?

Ano, minimální doba pronájmu je 1 kalendářní měsíc.

Musím platit zálohu?

Ano. Kromě prvního pronájmu a provize společnosti Foreigners.cz, splatných před nastěhováním, Domeq vyžaduje zálohu ve výši 1 měsíčního nájemného.

Co záloha pokrývá a kdy mi bude vrácena?

Záloha je uložena na vyhrazeném účtu úschovy a pokrývá veškeré případné škody ve vašem bytě (nad rámec běžného opotřebení). Vratná je na konci vašeho pobytu u nás a zpravidla ji obdržíte do 28 dnů, pokud nedojde k žádné škodě nebo v případě neuhrazeného nájemného. Pracovníci Domeq vás budou informovat e-mailem o stavu vaší zálohy poté, co byla zhodnocena výše škody vašeho pokoje/apartmánu.

Do kdy musím zaplatit můj nájem?

Platba nájmu na příští měsíc musí být doručena do 20. dne předcházejícího měsíce. Je třeba například zaplatit pronájem na červenec do 20. června.

Co je součástí nájmu?

Váš stylový apartmán, přístup do našich živých společenských prostor a veškeré účty za elektřinu, vodu, topení a Wi-Fi.

V nájmu nejsou zahrnuty tyto položky:

 • Pojištění
 • Stravování
 • TV licence
 • Nádobí, příbory a kuchyňské nádobí
 • Ložní prádlo (včetně povlečení a ručníků)
 • Přístup do prádelny
 • Prádelna
 • Úklidová služba
 • Zapůjčení vysavače, žehličky a žehlicího prkna na recepci

Je možné si zakoupit balíček, který zajistí pronájem ložního prádla (včetně pravidelné výměny), pronájem kuchyňských potřeb nebo pravidelné čištění či přístup do prádelny.

Cena na webu je včetně daní?

Ano, všechny ceny již zahrnují DPH.

Jaké další vybavení nebo vybavení je k dispozici na adrese Domeq?

Domeq má společný obývací pokoj, studovny, společnou kavárnu, recepci, 24 hodinovou bezpečnostní službu, CCTV, elektronickou přístupovou kartu, TV koutek, stolní hry, společnou prádelnu a přístup na střešní terasy s nádherným výhledem na Brno.

Jak velké jsou apartmány / jednotky?

Domeq má 4 apartmánů / jednotek:

 1. Apartmán o velikosti 40m2, vhodný pro 1-2 osoby
 2. Dvoulůžkové studio o rozloze 24m2, vhodné pro 1-2 osoby
 3. 2+ kuchyňský kout / Dvoulůžkový pokoj (bezbariérový) o rozloze 40m2, vhodný pro 1-2 osoby
 4. Jednolůžkové studio 22 m2, vhodné pouze pro 1 osobu
Jaký je rozdíl mezi byty v různých podlažích?

Byty s nižším podlažím jsou určeny pro krátkodobé obyvatele, zatímco byty umístěné ve vyšších patrech jsou vyhrazeny pro dlouhodobě bydlící obyvatele (se smlouvou na dobu 1 rok a více). Kromě toho mají všechny apartmány podobný vzhled.

Apartmány jsou rozlišeny podle:

 • velikosti / počtu lůžek
 • bezbariérového přístupu
 • drobných detailů v rozložení pokoje/apartmánu
 • pokojů/apartmánů s balkonem nebo bez
Je v Domequ restaurace?

Momentálně Domeq nemá v areálu "restauraci", ale v okolním parku Ponāvka i mimo areál se nacházejí různé restaurace. Domeq má v přízemní společnou kuchyňku.

Jsou povolena domácí zvířata?

Domácí mazlíčky máme rádi, ale pokud to nevyžadují lékařské účely (například jako společníci zrakově postižených), povoleni nejsou.

Rezervace

Jak si mohu ubytování rezervovat?
Foreigners je agentura, která výhradně spravuje celý proces rezervace. Celý postup od první návštěvy až po předání apartmánu provádí Foreigners. Agentura si účtuje provizi ve výši měsíčního nájemného (nebo 7,000,- Kč v případě, že doba pronájmu činí až 6 měsíců).

Rezervaci lze provést přímo u našeho rezervačního zástupce na adrese info@domeq.cz.

Jaké typy plateb jsou přijímány?

Pro potvrzení rezervace přijímáme všechny debetní a kreditní karty / bankovní převody nebo hotovost v českých korunách. Žádné šeky nebo kryptoměny nejsou (zatím) přijímány.

Musím být starší 18 let?

Ano. Pouze za výjimečných okolností (výjimečně nadaný student) lze bydlet v Domequ pod 18 let.

Nejsem studentem. Mohu si rezervovat pokoj?

Ano. Domeq je k dispozici pro všechny studenty (platí i pro postgraduální nebo postdoktorandské studium) stejně jako pro zaměstnance a pracovníky společností, se kterými spolupracujeme.

Mohu si rezervovat prohlídku?

Ano. Kontaktujte Veroniku Svobodovou na čísle +420 774 428 111 nebo na e-mailu info@domeq.cz. Před prohlídkou se ujistěte, že jste obdrželi potvrzení. Můžete také zkontrolovat naši Facebook stránku pro nadcházející termíny prohlídek a zaregistrovat se zde.

Mohu se nastěhovat později, než mám ve smlouvě?

Ano. Můžete se nastěhovat v den zahájení smlouvy nebo kdykoli po zahájení vaší smlouvy, jenom vás požádáme, abyste nás informovali o vašem datu příjezdu e-mailem na adrese info@domeq.cz a dali nám vědět, zda se něco mění.

Mohu se nastěhovat ještě před začátkem ubytování?

Naneštěstí není možné se nastěhovat dříve. Ale za výjimečných okolností budeme schopni za malý poplatek pomoci. Kontaktujte nás a nějak se dohodneme.

Mohu žít u přítele/přítelkyně?

Ano, kontaktujte nás, abychom mohli zjistit možnosti. Budeme se snažit vyhovět vašim požadavkům na umístění, jak nejlépe budeme moci. Rezervaci je nejlepší učinit s vaším partnerem najednou. Ale Neváhejte a napište nám své požadavky emailem na adresu info@domeq.cz.